Солени пълнени палачинки с кайма и гъби със сос Бешамел и кашкавал печени на фурна

Продукти:
- за палачинките:
- 3 яйца
- 200 г брашно
- 1/2 л. прясно мляко
- сол
- за плънката:
- 400 г кайма
- 2 гъби
- 2 скилидки чесън
- 1 глава лук
- 200 г кашкавал
- чубрица
- черен пипер
- сол
- за соса:
- 1/2 л. прясно мляко
- 50 г масло
- 50 г брашно
Рецепта:
Яйцата се разбиват с прясното мляко. Добавят се брашното и 1 щипка сол и се замесва палачинково тесто. Палачинките се изпичат в загрят тиган до златисто.
Брашното за соса се запържва в разтопеното масло. Налива се прясното мляко и сосът се бърка, докато се сгъсти – около 4-5 минути. Посолява се на вкус.
Нарязаните лук, гъби и чесън се запържват в загрята мазнина. Добавя се каймата и се запържва, докато стане на трохи.
След това се пълнят палачинките като се взимат около 2 лъжици от сместа и малко настърган кашкавал. Добавя се по 1 лъжица от соса и палачинките се загъват на пакетчета.
Нареждат се плътно една до друга в тава и се поръсват с още кашкавал. Поливат се с останалия сос бешамел.
В тавичката се наливат около 50 мл вода и палачинките се пекат в загрята фурна на 200 градуса за около 15 минути.
Време за приготвяне:
50 минутиКалории, макроси и хранителна стойност:
Порция | 367 г | |
Калории | 656 кал | |
Въглехидрати | 43 г | 27% |
Мазнини | 39 г | 54% |
Белтъчини | 32 г | 20% |
Холестерол | 215 мг |