Сандвичи с авокадо и моцарела на грил

Продукти:
- 4 филии хляб
- 1 авокадо
- 120 г прясна моцарела
- 1 с.л. зехтин (за намазване)
- морска сол
- 1 ч.л. лимонов сок
Рецепта:
Авокадото се разрязва, костилката се отстранява и вътрешността се издълбава в купа. Добавя се лимоновият сок и сместа се намачква с вилица до еднородна паста.
Филиите хляб се подреждат на повърхност. Всяка филия се намазва с намачканото авокадо. Две от филиите се поръсват с настъргано сирене моцарела. Върху тях се поставят останалите филии с намазана страна надолу, затваряйки сандвичите.
Повърхността на сандвичите се намазва със зехтин с помощта на четка и се поръсва със сол.
Загрява се средно голям тежък тиган на умерено слаб огън. Сандвичите се поставят в тигана. Отгоре се намазват със зехтин и се поръсват със сол.
Сандвичите се готвят, без да се движат или притискат, докато долната страна стане златиста, около 3-4 минути. След това се обръщат и се готвят, докато другата страна стане златиста, около още 3 минути.
Готовите сандвичи се изваждат от тигана и се сервират веднага, докато са топли.
Време за приготвяне:
10 минутиКалории, макроси и хранителна стойност:
Порция | 246 г | |
Калории | 560 кал | |
Въглехидрати | 47 г | 33% |
Мазнини | 35 г | 54% |
Белтъчини | 21 г | 15% |
Холестерол | 47 мг |