Alessia D’Andrea: Бъдещето на децата трябва да се пренапише

Италианската звезда Alessia D’Andrea, която издаде новия си сингъл „8 o’Clock” специално за България, пристигна в страната ни в края на октомври и не пропусна да даде интервю за "1001 рецепти". В уютен ресторант с помощта на преводач Alessia ни разказа за последния си албум, подкрепящ благотворителната кауза “Save The Children”, сподели ни особеностите на италианската кухня и разкри впечатленията си от престоя си в България.

Разкажи ни как се роди новият ти едноименен албум „Alessia D’Andrea”.

Той е част от проекта „Save The Children” („Спаси децата”) и подкрепя кампанията „Rewrite The Future” („Да пренапишем бъдещето”). Идеята за тази подкрепа дойде, след като в интернет попаднах на ужасяващата история на дете, отвлечено и принудено да се бие и да стане малолетен войник. В последствие имах възможността да се запозная лично с човека, чието детство е било отнето. Той е роден в Уганда, в Африка, и когато е бил на 13 години, е вкаран насилствено в армията. Бил е дрогиран и принуждаван да се бие, дори да убива хора. За щастие неговата история има щастлив завършек – спасен е от свещеник, който му е помогнал не само да избяга от армията, но и да се изучи. Днес това дете е около 40-годишен мъж, който е посветил живота си на учителската професия и по този начин, помагайки на децата, сякаш компенсира липсата на своето щастливо детство. Срещата ми с този човек и с историята на неговото минало ме накараха да напиша песента „Here He Comes” („Той идва“). След появата на песента с моята музикална компания „Renilin” решихме да се свържем с международната асоциация „Save The Children”, занимаваща се със защитата на правата на децата, и да подкрепим кампанията „Rewrite The Future”. С песента „Here He Comes”, а и с целия албум, отправям призив към почитателите си да се включат в благотворителната кампания. И за да бъде моят призив силен и конкретен, реших към всяко копие от албума да залепя монета от 50 цента. По този начин искам да провокирам у всеки желание да участва в инициативата „Rewrite The Future”. Това са мои лични пари и аз се доверявам на почитателите си, че те ще отлепят монетата, ще прибавят към нея и свои пари и ще изпратят сумата в подкрепа на проекта. Целта е да се помогне за социализирането и адаптирането на децата от цял свят, на които по някаква причина насилствено е било отнето детството. Към албума феновете ми ще намерят и прикрепено писмо, в което отправям своята покана.

Щастливо детство ли си имала?

Да, имам сестра, която е по-голяма от мен и с която съм споделила много забавни и весели години. Имала съм късмет да не се сблъсквам със сериозни проблеми, докато съм била малка, и да изживея детството си спокойно. За съжаление обаче не всяко дете може да каже същото за своя живот. Точно затова реших да подкрепя кампанията „Rewrite The Future”, защото всяко дете има право на щастие. Освен това детството оказва огромно влияние върху развитието на човека като личност. Повечето деца, които са били малтретирани като малки, в последствие стават престъпници, защото психиката им е увредена още преди да е станала устойчива. Убедена съм, че ако всеки от нас се замисли върху този проблем и подкрепи кампанията, дори и с минимални средства, децата по света биха могли да бъдат много по-щастливи и да се развиват в една по-добра среда.

Престоят ти в България, свързан с представянето на албума, е сравнително кратък. С какви впечатления остана от страната ни?

България е една много интересна страна, в която успях да намеря и музиканти, и приятели. Дори намерих и дуетна половинка тук, но точно за кой ваш изпълнител става дума, ще споделя, когато проектът е напълно готов. Освен впечатления за хората, които в България ме посрещнаха топло, успях да натрупам и представи за столицата ви и за интересната ви традиционна кухня. Харесва ми, когато ходя на различни места по света, да опитвам типичните за страната ястия. Яйцата по панагюрски ми се сториха много апетитни, а пробвах също и вашето кисело мляко, което има невероятен вкус. Надявам се, докато съм тук, да опитам и други традиционни български ястия, но най-вече искам да опитам десертите ви, защото макар да не си падам чак толкова по сладките неща, мисля, че в България мога да се насладя на интересни лакомства, каквито в Италия няма. Друго, което силно ме впечатли в България, е начинът, по който е интерпретирана италианската кухня. Традиционната италианска пица например съвсем не е така богата на плънка и тесто. Тук пиците са пухкави и поръсени с много продукти, а традиционните са всъщност съвсем тънички с много малко плънка. За мен е любопитно да опитам както традиционната ви кухня, така и рецептите ви за италиански ястия и за да отвърна на гостоприемството ви, ще ви кажа една моя любима рецепта за равиоли. Bon Appetit!

Леки равиоли с масло и салвия

Продукти за 4 порции:
За тестото:
  • 400 г брашно
  • 5 яйца
  • 100 г масло
  • 1 щипка листенца от салвия
  • 50 г пармезан
  • сол
За пълнежа:
  • 400 г спанак
  • 250 г рикота
  • 50 г пармезан
  • 1 яйце
  • черен пипер
  • сол

Първо се приготвя плънката. За целта измитите и подсушени листа от спанак се задушават и пасират с помощта на блендер. Към тях се добавят рикотата, намачкана с вилица, маслото, настърганият пармезан, яйцето, солта и пиперът. След това се приготвят самите равиоли. От брашното, яйцата и солта се омесва гладко тесто. Разточва се на тънък пласт и с помощта на формичка се отрязват капачета за равиоли. Между тях с малка лъжичка се поставя от плънката и отново с помощта на формичка равиолите се затварят. Варят се до готовност. В тиган се разтопява маслото и към него се добавя салвията. С този приятно ухаещ сос се заливат разпределените в порционни чинии спаначени равиоли. Поръсват се с настърган пармезан.

Коментирайте първи статията:

Необходимо е да се регистрирате и влезете за да пишете коментари.
Можете да влезете и чрез